A gomba szárának vastagabb végeit levágjuk. A gombát megmossuk. Hosszában, közepes vastagságu csíkokra vágjuk.
A hagymát megtisztítjuk, apróra vágjuk. Az uborkát vékonyan felszeleteljük, majd vékony csíkokra vágjuk.
A burgonyát megmossuk. Egészben, héjastul megfőzzük. Ha kész, lehűtjük és megpucoljuk, hosszában félbe vágjuk.
A petrezselyem felét felaprítjuk.
Olajon, forró serpenyőben megpirítjuk a gomba szeleteket. Amikor megvan a szép, pirult szín, hozzáadjuk a hagymát. Sózzuk, borsozzuk. Kevés vizet vagy zöldségalaplevet öntünk rá, hogy tudjon párolodni a gomba.
Kb. 10 perc múlva hozzáadjuk az uborka csíkokat, majd a tejfölt, mustárt. Egyszer felforraljuk, ha szükséges, öntsünk rá vizet vagy alaplevet, hogy a kívánt szaftosságot elérjük. A végén rászórjuk az aprított petrezselymet.
Közben a burgonyát egy másik serpenyőben, olajon mindkét oldalán megpirítjuk. Sózzuk, borsozzuk. Tálaláskor petrezselyem levelekkel díszítjük.
Jó étvágyat!
Hozzávalók (4 személyre)
800 g laskagomba
1 fej vöröshagyma
6-8 db csemegeuborka
1 nagy pohár tejföl
2 ek mustár
10-12 db burgonya ( nem túl nagy méretű )
1 csokor petrezselyem
só, bors
olaj a sütéshez
1 kk gyömbérpor
2 szál mentalevél